Napísali o nás

V kaštieli v Krásnej sa vždy niečo deje. Ponúkame vám zaujímavosti a rôzne odkazy na články v médiách týkajúce sa kaštieľa v Krásnej.

6 kaštieľov v Košiciach

Zrúcanina Košického hradu je v Košiciach známou lokalitou. Viete však o tom, že v meste a okolí sa nachádza aj 6 kaštieľov? Spoznajte krásu týchto historických pamiatok v najnovšom článku od Milana Kolcuna! (The Invisible Mag, 18.11.2021)

Potulka s Milanom Kolcunom: Šesť kaštieľov v Košiciach

Videopotulka s Milanom Kolcunom o kaštieľoch v Košiciach. (TV Košice, 17.1.2019)

Výnimočnú jazdu vlakom zakončil ohňostroj pre deti

Za krásami Košíc a okolia sa v sobotu vydali cestujúci na historickej vlakovej súprave. Výletným tempom sa z hlavnej železničnej stanice presunuli po takmer 25 kilometrovej trase do Krásnej a naspäť. Zo železničnej stanice Krásna nad Hornádom sa peši presunuli pred historickú budovu kaštieľa, kde ich čakal bohatý program - prehliadka kaštieľa, kapustnica, tvorivé dielne, vystúpenie šermiarov a na záver detský ohňostroj. (celý článok) (30.12.2017)

Európska komisia pochválila Košice za projekt EHMK 2013
Európska komisia vo svojom pravidelnom každoročnom hodnotení projektu Európske hlavné mesto kultúry (EHMK) pochválila Košice za úspešné zvládnutie projektu EHMK Košice 2013. (celý článok) (11.3.2015)

Zrekonštruovaný kaštieľ v Krásnej sa stal novým kultúrnym bodom
Centrum mestskej časti Košice Krásna sa môže pochváliť dominantou zrekonštruovaného kaštieľa, ktorý donedávna chátral, bol obohnaný starým plotom a burinou. (celý článok) (17.1.2015)

Výstava v kaštieli v Krásnej približuje tvorbu rezbára Ondreja Gadžora
Výstava je poctou umelcovi a rekapituláciou jeho tvorby. Gadžor bol pomocníkom sochára Vojtecha Löfflera, u ktorého pracoval 11 rokov.
(celý článok) (25.4.2014)

Návštevníci kaštieľa v Krásnej si užijú koncert
Na veľkonočnú nedeľu uvedú Haydnovo dielo Sedem posledných slov Spasiteľa na kríži.
(celý článok) (17.4.2014) 

Neziskovka úspešná s projektom "Ruka v ruke naprieč času"
(celý článok)

Južný Sudán očami lekára
Vernisážou bola v sobotu podvečer otvorená výstava fotografií mladého Košičana, ktorý pôsobil ako lekár v subsaharskej Afrike.
(celý článok) (3.2.2014)

Opravený kaštieľ v Krásnej otvorili pre verejnosť
Rozpadajúcu sa ruinu sa podarilo premeniť na funkčnú historickú  pamiatku. Kaštieľ v Krásnej bude slúžiť ako kultúrno-spoločenské  centrum.
..(celý článok) (17.9.2013)

Kaštieľ v Krásnej odovzdali nedokončený
Ďalší z projektov EHMK 2013 je odovzdaný bez kolaudácie. Na tú si Košičania budú musieť počkať približne mesiac...(celý článok) (3.6.2013)

Kaštieľ v Krásnej odovzdajú v termíne
Ešte pred mesiacom sa pritom hovorilo o predĺžení májového termínu kvôli reštaurátorským prácam...(celý článok) (29.5.2013)

Z drogovej džungle kaštieľ, čo priťahuje (európsku) budúcnosť. 
Mestská časť v Krásnej nad Hornádom sa vymyká z ostatných 22 častí druhého najväčšieho mesta Slovenska Košíc. Nachádzajú sa tu totiž archeologické nálezy staršie než tie, ktoré sa viažu k samotným Košiciam. Krásna je pokladnicou nielen košickej, ale aj slovenskej histórie...(celý článok) (28.4.2013)

Kaštieľ v Krásnej zrejme nestihnú v termíne.
Kaštieľ v Krásnej ako jeden z projektov EHMK 2013 mal byť zrekonštruovaný do decembra 2012. „Z decembra do mája sa to posunulo kvôli archeologickým nálezom aj počasiu. Krajský pamiatkový úrad vydal stanovisko, že niektoré, hlavne externé, práce neodporúča robiť, pokiaľ prídu mrazy. Preto sme požiadali ministerstvo kultúry, aby nám posunulo termín do konca mája. Uvidíme, či je ten reálny," hovorí riaditeľ neziskovej organizácie Zachráňme kaštieľ v Krásnej Marek Kažimír...(celý článok) (13.4.2013)

Práce na obnove kaštieľa v Krásnej zdržali archeologické nálezy.
Práce na obnove kaštieľa v košickej mestskej časti Krásna zdržali archeologické nálezy, ako aj ďalšie problémy súvisiace s rekonštrukciou, ktorá nebude ukončená do konca tohto roku...(celý článok) (7.11.2012)

EHMK Košice 2013: Zástupca Európskej komisie vyjadril spokojnosť s progresom stavebných prác na jednotlivých národných investičných projektoch.
Monitorovacej návštevy projektov EHMK – Košice 2013 sa zúčastnili okrem zástupcov Ministerstva kultúry SR a predstaviteľov Európskej komisie v Bruseli taktiež zástupcovia Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (Riadiaceho orgánu pre Regionálny operačný program) ako aj samotní prijímatelia – Mesto Košice, Košický samosprávny kraj, neziskové organizácie Perly gotickej cesty a Zachráňme kaštieľ v Krásnej...(celý článok) (31.10.2012)

Kaštieľ v Krásnej konečne začali opravovať.
Klasicistický kaštieľ v Mestskej časti Košice-Krásna má bližšie k svojej obnove. Na nevyužívanej a zdevastovanej pamiatke odštartovali v týchto dňoch rekonštrukčné práce...(celý článok) (23.7.2012)

Na projekt EHMK dá ministerstvo Košiciam 60 miliónov eur.
Ministerstvo kultúry podpísalo s mestom Košice a Košickým krajom zmluvu o poskytnutí 60 miliónov eur na projekt Európskeho hlavného mesta kultúry 2013...(celý článok) (9.3.2012)

Poslanci v Krásnej sa vzdajú odmien v prospech kaštieľa.
Prioritou mestskej časti na tento rok je podpora obnovy kaštieľa v Krásnej. Ten chcú poslanci podporiť aj z vlastných vrecák. Niektorí v hodnote odmien za dva mesiace. Na ostatné investičné akcie ostane podstatne menej financií a realizovať sa budú len tie najvážnejšie...(celý článok) (29.2.2012)

Košický Dóm ustupuje kaštieľu v Krásnej.
V aktuálnom spore ide o dve investície. Na rekonštrukciu Dómu sv. Alžbety bolo určených viac ako päť miliónov eur, na opravu krásňanského kaštieľa 1,3 milióna. Po voľbách a výmene vedenia magistrátu sa sumy investícií menili. Posledné čísla oprave Dómu skresali 3,2 milióna eur, kaštieľ si ale polepšil takmer dvojnásobne, pri investičnom projekte stojí suma 2,4 milióna eur...(celý článok) (25.7.2011)

 

 

 Kaštieľ Krásna  

Adresa:
Námestie sv. Cyrila a Metoda č. 2

040 18 Košice-Krásna

Tel.: 0903 624 378
E-mail: info@kastielkrasna.sk


Otváracie hodiny:

po - ne: po dohode telefonicky alebo emailom

Kalendár akcií

 

05.05.2024

Požehnanie dopravných prostriedkov


13.04.2024

Víno v kaštieli


17.03.2024

Podeľme sa!

[Foto z akcie]


10.02.2024

6. Farský rodinný ples

[Foto z akcie]


10.12.2023

Koncert komorného orchestra Musica Nobis

[Foto z akcie]

Európska únia

Regionálny operačný rozvoj

Košice - európske hlavné mesto kultúry 2013

Tento národný projekt EHMK - Košice 2013 je implementovaný v rámci opatrenia 7.1 prioritnej osi 7 "Európske hlavné mesto kultúry - Košice 2013" Regionálneho operačného programu a je spolufinancovaný Európskou úniou vo výške 80% z Európskeho fondu regionálneho rozvoja (ERDF: Investícia do vašej budúcnosti) a vo výške 10% zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky. Viac informácií na www.ropka.sk, www.mpsr.sk, www.culture.gov.sk 

Webdesign: ULTRACODE
Powered by: ULTRACODE CMS